fbpx

poznaj prelegentów festiwalu foto-video światłosiła 2024

JOE McNally

joe mcnally

Fotograf

Twórz mistrzowskie zdjęcia - Jak skutecznie i szybko pracować w terenie z kompaktowym oświetleniem

Warsztaty Masterclass
Miejsce
: Gdańsk Stocznia
Data: 07.09.2024, 10:00-16:00

 

Spacer i rozmowa ze światłem

Fotospacer
Miejsce
: Gdańsk Stocznia
Data: 06.09.2024, 11:00-14:00

 

Więcej niż świało - mozaika z życia fotografa

Wykład z prezentacją
Sala: Audytorium ECS
Data: 06.09.2024, 15:30-17:30


Słynny, wielokrotnie nagradzany fotograf Joe McNally jest znany na całym świecie jako kwintesencja “zawodowego profesjonalisty”; niezwykle wszechstronny, wyjątkowo doświadczony fotograf na zlecenie, którego praca zabrała go do ponad 70 krajów.

McNally jest często opisywany jako autentyczny, empatyczny i elokwentny, wyjątkowo uzdolniony technicznie fotograf, który łączy nadzwyczajną wiedzę fotograficzną z bujną wyobraźnią i nieustającą, żywiołową kreatywnością. Zawsze dociekliwy, zawsze dostosowujący się do panujących warunków i nieustannego postępu w technologii aparatów fotograficznych, sfotografował pięć okładek dla National Geographic (z piętnastu publikacji) i siedem okładek magazynu LIFE. Sfotografował pierwszy, całkowicie cyfrowy reportaż dla National Geographic, który został uznany za tak znaczący, przełomowy moment w historii tego szanowanego czasopisma, że cała publikacja została włączona do archiwów Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Oprócz inspirującej pracy redakcyjnej McNally relacjonował cztery Igrzyska Olimpijskie (z piątą w Paryżu w 2024 r.) dla tak różnych klientów, jak telewizja ABC, Sports Illustrated i magazyn TIME.

McNally jest znany ze swojego zamiłowania do umieszczania aparatu w “innym miejscu” i dwukrotnie znalazł się na szczycie iglicy najwyższego budynku świata, Burj Khalifa w Dubaju, a także czterokrotnie na czubku Empire State Building. Jest tym rzadkim fotografem, któremu udało się stworzyć pomost między światem komercyjnym a redakcyjnym oraz jest wysoko ceniony przez klientów za swoją wszechstronność i gotowość do pracy zespołowej. Joe McNally, dumny ambasador firmy Nikon i Profoto, ma niezwykłą zdolność do fotografowania prostych zleceń z intymnością i wdziękiem, a także mistrzowskich produkcji filmowych z dużymi ekipami, ogromną presją i niezliczonymi ruchomymi częściami. 

Spotykamy się na wielkim świecie foto-video!

już za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy