fbpx

poznaj prelegentów festiwalu foto-video światłosiła 2023

aleksandra zaborowska

Aleksandra zaborowska

Fotografka

Portret kreatywny – jak pięknie popełniać błędy

Wykład
Sala
: ECS – Audytorium
Data: 06.09.2023, 14:15-15:15

 

Ambasadorka: Focus Nordic

W dążeniu do absolutnej perfekcji i idealnej ostrości zatraciliśmy to, czym powinna być fotografia portretowa – emocją i ulotnością, która potrafi zatrzymać widza na dłużej. Aleksandra Zaborowska pokaże, jak przełamywać schematy, tworzyć niepowtarzalne obrazy i zaprzyjaźnić się z niedoskonałością. Poznasz technikę pracy jednej z najpopularniejszych fotografek portretowych, sprzęt, na którym pracuje i metodykę myślenia, która oparta jest na świadomym łamaniu zasad.

Praca portrecisty polega na wszystkim tym, co robisz, zanim sięgniesz po aparat. Jak rozmawiać i budować bezpieczną przestrzeń z modelem

Wykład
Sala
: ECS – Audytorium
Data: 07.09.2023, 9:30-10:30

Jakie kadry przyciągają uwagę? Jak zrobić dobry portret i na co zwrócić uwagę. Naturalne portrety czyli emocje uchwycone na zdjęciu. Dobra relacja z modelem. Jak stworzyć przyjazne otoczenie dla modela?

Przegląd Portfolio

Sala: ECS – Czytelnia Archiwum (2. piętro)
Data: 06.09.2023, 15:45-18:45

Aleksandra Zaborowska od dwunastu lat zajmuje się zawodowo fotografią. Jej obszary specjalizacji to portret, moda i komercja. Publikowała swoje prace w magazynach na całym świecie m.in. Vogue,L’Officiel, Harper’s Bazaar, Interview. Jej fotografie można było zobaczyć na wystawach w Berlinie, Kopenhadze czy Pekinie. Pracowała z najbardziej rozpoznawalnymi twarzami w polskim showbiznesie: Robertem Lewandowskim, Martyną Wojciechowską, Małgorzatą Szumowską, Andrzejem Chyrą i innymi. W 2020 roku otrzymała zaproszenie od Szkoły Filmowej w Łodzi. Obecnie Aleksandra prowadzi wykłady z fotografii portretowej na uczelni, która uważana jest za jedną z najlepszych szkół artystycznych w Europie.

Spotykamy się na wielkim świecie foto-video!

już za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy