inspiracja, Wiedza, Wymiana doświadczeń

Poznaj wydarzenia towarzyszące
Festiwalowi światłosiła 2022!

We wrześniu Trójmiasto żyje w klimacie foto-video!

zobacz jak bardzo Trójmiasto kocha #lepsząfotografię i #lepszyfilm!

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię. Istnieje od 1974 roku, do roku 1986 FPFF organizowany był w Gdańsku, następnie jego siedzibą stała się Gdynia, a centrum festiwalowym – Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej.

Co roku widzowie FPFF – bardzo często jako pierwsi w Polsce – mogą zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami. O statuetkę Złotych i Srebrnych Lwów a także szereg nagród indywidualnych rywalizują najciekawsze rodzime filmy, premiery, debiuty i laureaci na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Motywem przewodnim głównej części prezentowanych przez nas wystaw podczas 8. Festiwalu Fotografii W Ramach Sopotu jest FENOMEN jako rzadkie, niezwykłe zjawisko, coś, co da się obserwować, ale także wyjątkowa, niezwykle uzdolniona osoba. FENOMEN to również fakt empiryczny, będący punktem wyjścia do dalszych badań.

Między 2 a 18 września przyjrzymy się temu zjawisku w ujęciu fotografów zaproszonych na tegoroczną edycję Festiwalu.

Marzy Ci się fotografia sportowa i praca z profesjonalnymi sportowcami/modelami, ale nie wiesz, jak zacząć? Pracujesz w branży, ale chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, jak tworzyć wyjątkowe i pełne emocji fotografie podczas ważnych, sportowych imprez? Zapraszamy Cię na Warsztaty Masterclass Fotografii Sportowej z najlepszymi specjalistkami w branży — Aleksandrą Szmigiel i Katarzyną Milewską.  Czeka na Ciebie indywidualny dobór sprzętu, współpraca z modelami, profesjonalna edycja zdjęć, fantastyczni i kreatywni ludzie oraz przyjazna atmosfera oparta na wsparciu. 

Na spacer wybierzemy się wspólnie do rezerwatu “Ptasi Raj” (Gdańsk – Sobieszewo), aby przejść razem ścieżkę przyrodniczą. Posłuchamy opowieści Łukasza… i śpiewu ptaków. Nie zabranie sprzętu od OM System, który będziesz mógł przetestować w trakcie fotospaceru. Wykorzystamy między innymi wieże obserwacyjne.

Ubierz się “na cebulkę” i bez względu na okoliczności wyrusz z nami na poszukiwanie przygody i pięknych kadrów!

Wymagana rejestracja, liczba miejsc ograniczona!

26. edycja pokonkursowej wystawy Gdańsk Press Photo – najstarszego konkursu fotografii prasowej w Polsce. Poznaj ubiegły rok okiem reporterów z pomorza.

spotykamy się na wielkim święcie foto-video!

Już za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy