fbpx

zapraszamy do

Europejskiego centrum solidarności

To niezwykły obiekt stworzony w 2007 roku, łączący w swojej przestrzeni unikaną historię Stoczni Gdańskiej, ducha Solidarności powstałej w latach 80-tych i sztuki. Nowoczesne, przygotowane do najnowszych wyzwań technologicznych wnętrza stanowią idealne miejsce dla spotkań o rozmów o fotografii i filmie. 
Takiej atmosfery nie znajdziesz nigdzie indziej!

Oprócz wzięcia udziału w festiwalu Światłosiła zarezerwuj sobie czas na zwiedzanie! Co warto zobaczyć w ECS?

Wystawa poświęcona historii Solidarności 

Wystawa o historii przemysłu stoczniowego w Gdańsku.

Taras widokowy na najwyższym piętrze (wjazd panoramiczną windą).

Polecamy kawę i ciastko w kawiarni Corten Cafe.

Mapka ECS

STREFA SPRZĘTU / STREFA WYSTAWCÓW

Budynek ECS – parter

Spotkaj się ze swoją ulubioną marką sprzętu, aby lepiej poznać ich ofertę, przetestować sprzęt na miejscu i zrobić zakupy z mega rabatem! Wszystkie znajdziesz na mapie ECS w informatorze! Strefa czynna od godziny 9:00 do 18:00.

WYKŁADY

ECS: Audytorium i sale tematyczne #LepszaFotografia i #LepszyFilm (na 1. i 3. piętrze) oraz Sala BHP

W ciągu dwóch festiwalowych dni przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 50 darmowych wykładów na 4, a momentami nawet 5 salach jednocześnie! Ogromna dawka wiedzy i inspiracji, przekazywana na prelekcjach przez znanych specjalistów i specjalistki z branży foto-video. Fotografka mody światowych magazynów? Operator filmów na Netflixie? Fotoreporter dokumentujący najważniejsze wydarzenia na świecie? Szczegółowa rozpiska wszystkich wykładów w harmonogramie.

STREFA STUDIO

ECS Antresola

Wejdź do atelier, gdzie czeka na Ciebie zaaranżowane studio z akcesoriami, a Ty, zamiast wzdychać do nich za szklaną gablotą ze sprzętem, możesz ćwiczyć swój warsztat pod okiem specjalistów! To wszystko całkowicie za darmo! Szczegółową rozpiskę stref studio znajdziesz w harmonogramie.

STREFA DRUKU

ECS Antresola

Wydrukuj swoje zdjęcie, porozmawiaj ze specjalistami o procesie drukowania, kalibrowania i wybierania sprzętu, papieru oraz tuszy. Cennik wydruku znajdziesz na miejscu u naszych sprzedawców. Dla uczestników warsztatów i fotogier – darmowe wydruki! Strefa czynna od godziny 9:30 do 18:00.

WYSTAWA REWOLUCJA

ECS – okolice stoiska Cyfrowe.pl

Zastanawiałeś się czym jest dla Ciebie rewolucja? Przeżyłeś ostatnio jakąś rewolucje? Nagłe, dynamiczne zmiany, które powoduje czasem mała iskra, czasem świadoma, ludzka decyzja, wywołują różnego rodzaju przewroty. Najczęściej nieodwracalne w skutkach. Rewolucyjne fotografie mają za zadania zostawić coś w nas samych. Pchają nas także do kolejnych rewolucji. Do wyjścia na ulice, do manifestacji, obrony praw, obrony kobiet, obrony wykluczonych itp. Takich fotografii szukało jury. I takie znalazło.

PRZEGLĄD PORTFOLIO

ECS – Czytelnia Archiwum

Przygotuj teczkę swoich zdjęć lub portfolio na swoim komputerze i wystaw je na komentarze i oceny profesjonalistów. Czy jesteś gotów usłyszeć prawdę o swoim warsztacie? Każdy kupujący może dokonać wyboru 2 recenzentów. Ilość miejsc mocno ograniczona.

WARSZTATY, FOTOGRY, WYDARZENIA SPOŁECZNE

Szczegóły w harmonogramie

W trakcie trwania festiwalu odbywają się również warsztaty płatne, fotospacery z nagrodami oraz (tu nowość!) warsztaty w Polskim Języku Migowym i fotospacer z elementami psychoterapii, na które obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły w harmonogramie. Zapytaj w rejestracji, na niektóre aktywności mamy jeszcze miejsca!

STREFA GASTRO / CHILLOUT

Montownia foodhall i Wydział Remontowy

Miejsca na relaks i wymianę doświadczeń z innymi fotografami i operatorami. Strefa chillout znajduje się w Wydziale Remontowym. Strefa gastro w Montowni Foodhall. Skorzystaj z oferty przygotowanej na festiwalu (szczegóły przy mapie). Zostań do wieczora i baw się z innymi uczestnikami!

mapka - Stocznia


Spotykamy się na wielkim święcie foto-video!

Już za

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy